Druivenoogst Nieuw Tuinzight van start (seizoen 2026)
Vanaf vrijdag 28 augustus 2026 zijn ze weer te koop: de bekende Westlandse blauwe en witte Frankenthalers, Black Alicante en Muscaat van Alexandrië. Op die dag gaat de druivenoogst van druivenkwekerij Nieuw Tuinzight in het winkeltje voor de kas in de verkoop.
Nieuw Tuinzight is één van de laatste plekken waar je deze traditionele Westlandse teelt kan kopen. De verkoop gaat door zolang er druiven zijn. Omdat nieuw alle druiven tegelijk rijp zijn, komen de verschillende rassen op verschillende momenten in de verkoop.
Kijk voor alle informatie over de druivenkwekerij en de verkoop hun website, Instagram of Facebook account.
Je vindt de ingang aan het tuinderslaantje Zwethkade Zuid 45 in Den Hoorn. Het is aan te raden om op de fiets te komen, in verband met de beperkte parkeerruimte.

Blogpost
Nieuw Tuinzight is een unieke plek in de wereld. En dat is niet alleen door de kwaliteit van hun tafeldruiven. Achter de schermen van Nieuw Tuinzight werken eigenaren Tim en Sharon-Dewi hard aan het verwezelijken van hun droom: het telen van druivensoorten die behoren tot het culturele erfgoed van het Westland én de teelt van algen. Algenteelt is één van de meest duurzame manieren om met zo min mogelijk landoppervlakte en grondstoffen een zo hoog mogelijk concentratie gezonde proteïne en voedingswaarde te creëren, en kan dus een grote bijdrage leveren aan het oplossen van het wereldvoedselprobleem.
