Skip to main content

Gratis rondleiding en demonstraties in De Timmerwerf

Op zaterdag 17 mei opent De Timmerwerf haar deuren voor een bijzondere dag vol ambacht, cultuur en geschiedenis. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum is de toegang tot het museum én alle activiteiten gratis.

In de historische timmerwerkplaats uit 1642 zijn de houtdraaiers de hele dag aan het werk. Hun ambachtelijke demonstraties zijn niet alleen fascinerend om te zien, maar ook prachtig om te horen.

Op de zolder geeft Marcella van Oost om 13.30 uur een exclusieve rondleiding door haar expositie Marken aan de meter. Zij toont haar indrukwekkende 12 meter lange pronkrol met borduurkunst uit Marken, gecombineerd met originele kledingstukken uit het vissersdorp. Marcella is gespecialiseerd in de technieken, stoffen en symboliek van de Marker dracht en brengt de verhalen erachter tot leven tijdens de rondleiding.

Verder ontdek je op de voorzolder een sfeervolle klank- en lichtpresentatie over het timmervak, en kun je in het woonhuis achter de werkplaats meer leren over het leven van een timmermansgezin in vroegere tijden.

Bezoekinformatie

Datum: Zaterdag 17 mei 2025
Tijd: Museum open van 10.00 tot 16.00 uur
Locatie: De Timmerwerf, De Lier
Toegang: Gratis
Rondleiding: 13.30 uur
Hele dag: Doorlopende demonstraties houtdraaien in de werkplaats

Meer informatie