Pasen 2026 inhet Westland:dit zijn de leukste tips
Paasbrunchen, paasspeurtocht en heerlijk eropuit: dit zijn onze tips voor Pasen in het Westland!
Lekker uitgebreid brunchen, paaseieren zoeken of heerlijk eropuit met het gezin: in het Westland is van alles te doen met Pasen. Wij hebben leuke paasuitjes voor je op een rijtje gezet zodat jij je niet hoeft te vervelen. Met deze tips kun je er lekker op uit samen met je familie en vrienden en ben je verzekerd van een geslaagd paasweekend. Fijne Pasen!
1. Paasshoppen in 's-Gravenzande
Op zaterdag 4 april 2026 staat het centrum van ’s-Gravenzande volledig in het teken van Pasen. Tijdens het jaarlijkse paasshoppen is er van 13.00 tot 16.00 uur volop gezelligheid en vermaak voor jong en oud.
Op het Graaf Willem II Plein (bij Brownies & Downies) is Clown Pinkolet aanwezig. Kinderen kunnen zich hier laten schminken, een glittertattoo laten zetten of genieten van vrolijke balloncreaties. Op deze locatie is ook de deelnemerskaart verkrijgbaar voor de Paashazenspeurtocht.
Bezoekers worden uitgenodigd om op ontdekkingstocht te gaan door het centrum en het juiste aantal verstopte paashazen te tellen. Wie het goede aantal vindt, kan zijn of haar oplossing inleveren bij Clown Pinkolet. Onder alle juiste inzendingen worden twee waardebonnen van Speelgoed Westland verloot. Ook de Paashaas ontbreekt niet. Samen met zijn vriendjes deelt hij tussen 13.00 en 16.00 uur paaseitjes uit in het centrum.
Met het paasshoppen wil BIZ Centrum ’s-Gravenzande bezoekers verrassen met een sfeervolle middag vol paaspret, ontmoeting en gezellig winkelen. Iedereen is van harte welkom.
2. Paaszwemmen bij Zwembad De Boetzelaer
Zin om er Goede Vrijdag of tijdens de Paasdagen even lekker tussenuit te gaan? Bij zwembad De Boetzelaer kan er een lekkere duik genomen worden tijdens het vrijzwemmen:
- Goede vrijdag van 11.00 uur tot 14.45 uur.
- Zondag 5 april is er vrijzwemmen voor gezinnen van 10.00 uur tot 13.00 uur.
- Maandag 6 april is er vrijzwemmen van 10.00 uur tot 16.00 uur.
Tot ziens in De Boetzelaer!
3. Beleef een paastoertocht in een Dafje
Heb jij zin om met de paasdagen erop uit te trekken? Doe dat eens in een oldtimer Daf!
Verken het Westland en leuke plekjes in een Daf oldtimer. Ervaar de nostalgie en geniet van de reacties onderweg want die zijn er zeker. Tijdens de paasdagen mogen de paaseitjes natuurlijk niet ontbreken. Op aanvraag is er zelfs een autobingo in paasstijl beschikbaar.
Reserveren
Bij interesse kunt u een e-mail sturen naar info@oldtimerverhuurwestland.nl of een bericht via Whatsapp naar 06-17580233 o.v.v. paastoertocht.
Let op: tijdens de paasdagen is er maar beperkte beschikbaarheid dus wees er snel bij!
4. Paasspeurtocht bij Villa Ockenburgh
Ben jij een echte speurneus? Doe dan mee met de Paas speurtocht bij Villa Ockenburgh en ga op zoek naar de verborgen letters! Ontcijfer de boodschap en haal na afloop een prijsje op in de Kas van Villa Ockenburgh.
De speurtocht is te doen op vrijdag 3 en zondag 5 april (tussen 10.00 – 14.00 uur). De speurtocht is geschikt voor ca. 4-10 jaar.
Aanmelden
Je dient je vooraf aan te melden (verplicht!). Dat kan t/m 30 maart! Meld je aan via events@villaockenburgh.nl of 070-2177333 (aanmelden kan niet via de ticketknop op de website!).
Kosten per kind zijn € 5,50.
5. Paasspeurtocht in het Staelduinse Bos
Op maandag 6 april is er in het Staelduinse Bos een leuke paasspeurtocht uitgezet. Tel de bordjes met paasfiguren en los de
vragen op voor de uitkomst van de puzzel. Onderweg is er limonade en aan het eind ligt een prijsje klaar.
Je kunt starten tussen 11:00 en 15:00 uur bij ingang Oude Hooislag (eind van de Papedijk). Kosten zijn € 3,- per deelnemer.
Nog een paar tips: Blijf in het bos altijd op de paden! Er is beperkte parkeerruimte, dus kom bij voorkeur op de fiets. De verkeersregelaars helpen met het aanwijzen van parkeerplaatsen en zorgen voor een veilige doorstroming van het verkeer. Volg hun aanwijzingen altijd op. Wil je de grootste drukte vermijden? In de middag is het vaak rustiger! Dan zijn er alweer parkeerplaatsen vrij gekomen van de vroege speurders.
6. Paasbrunchen bij Makani Beach
Kies met Pasen voor een heerlijke paasbrunch bij Makani Beach. Tussen 09.30-12.00 uur wordt de brunch geserveerd met onder andere:
- een glaasje mimosa of jus
- vers fruit
- yoghurt
- vers afgebakken croissants
- verse broodjes
- huisgemaakte wafels
- zoet beleg,
- hartig beleg met o.a. gerookte zalm, ham en oude kaas
- en verse roereitjes
Voor de kids zijn er paaseieren verstopt door het hele restaurant en – als ze dat leuk vinden – kunnen ze geschminkt worden met echte paasschmink!
Reserveren
Je kunt reseveren voor de paasbrunch via info@makanibeach.nl of via de website.
7. Expositie 'Vlasteelt en Theebukkers - van zaad tot linnen' in museum De Timmerwerf
In Museum De Timmerwerf is op zaterdag 4 april – van 10.00 tot 16.00 uur – de tentoonstelling ‘Vlasteelt en Theebukkers – van zaad tot linnen‘ te zien. Hierin wordt door middel van producten, teksten, foto’s, filmpjes en apparaten een beeld gegeven van de vlasteelt in De Lier in de 17e, 18e en 19e eeuw. Dit was de belangrijkste bron van inkomsten in die tijd. Het telen van dit gewas met blauwe bloemetjes was erg intensief en zwaar. Voordat het eindproducten – lijnzaad, lijnolie en linnen – klaar waren, volgden er vele bewerkingen met namen als, roten, repelen en zwingelen. Ook de herkomst van de bijnaam “Theebukkers” voor Lierenaars wordt verklaard.
Uiteraard is de rest van het museum ook te bezoeken, met de ingerichte oude timmermanswoning, de eeuwenoude werkplaats en een audiovisuele presentatie van de werkzaamheden van de timmerlieden uit het verleden.
8. Met Pasen de hort op
Vier Pasen op een originele en ontspannen manier met een heerlijke tocht op een E Puch van De Tuinderij. Geniet van de frisse buitenlucht, mooie natuur en de vrijheid om op je eigen tempo de omgeving te ontdekken. Een E Puch is stil, duurzaam en perfect voor een gezellig paasuitje met vrienden of familie. Maak van Pasen een actief en sfeervol moment in de buitenlucht!
9. Paasontbijt, paasbrunch en live cooking paasbuffet
Pasen bij Van der Valk Hotel Delft A4 vieren? Kom helemaal in Paassfeer tijdens ons uitgebreide Paasontbijt, Paasbrunch en feestelijke Live Cooking Paasbuffet. Reserveer op tijd om verzekerd te zijn van een tafeltje. Wij verwelkomen u graag!
10. Paaseieren zoeken in Naaldwijk
Op 2e Paasdag zijn er paaseieren te vinden in Naaldwijk! Niet zomaar paaseieren, maar 5 bronzen, 3 zilveren en 1 gouden paasei, verstopt door Westcapeland.
Vind je één van de paaseieren, dan vind je een mooie prijs in het ei! Dit kan een korting zijn voor jullie volgende activiteit of zelfs een een cadeaubon voor een volledige activiteit bij Westcapeland! Je zoektocht 2e paasdag ‘s ochtends vroeg beginnen. Om 11 uur zal een eerste hint gegeven worden op het Instagram-account verschijnen van Westcapeland
11. Paasbox van De Herberg
Voor Pasen heeft bistro De Herberg een heerlijke paasbox samengesteld!
In de box zitten 2,5 kilo spareribs in de smaken: zoet, pittig, classic en knoflook, friet, salade en knoflooksaus voor 4 personen!
En omdat het Pasen is krijgen onze gasten er een super leuk zakje met paaskoekjes en paaschocolaatjes bij! Let op deze box is alleen te bestellen op zaterdag 4 en zondag 5 april!!!
Mis deze heerlijke box niet en bestel hem nu vast!
12. Vier Pasen bij NON
Vier dit jaar Pasen bij NON!
Paasarrangement NON Bar
Het paasfeest is één van die momenten waarop je lekker met je familie en vrienden kan genieten onder het genot van een heerlijk ontbijtje, brunch of lunch. Lekker eten en een boel gezelligheid? Daar weten ze bij NON wel raad mee! Kom op je paasbest brunchen of lunchen bij NON op 5 & 6 april. Reserveer hier online jouw tafeltje.
Pasen webshop
NON’s paasinspiratie voor thuis
Yes! De lente is begonnen: de zon laat zich weer zien, de eerste bloemen staan in bloei en de dagen worden nét wat lichter. Dat kan maar één ding betekenen… Pasen komt eraan! Het perfecte moment om samen met familie en vrienden te genieten van een heerlijk ontbijt, brunch of lunch.
Vier jij Pasen het liefst lekker thuis? Dan ben je in de paasshop van NON aan het juiste adres. Laat je hier inspireren!
13. Paasplezier in Naaldwijk
Op zaterdagmiddag 4 april is Naaldwijk helemaal in de Paassfeer. Er lopen vrolijke paashazen door het dorp met chocolade-eitjes en kinderen kunnen met ze op de foto. Ook is er een gezellig knutselterras in winkelcentrum De Tuinen, waar kinderen hun eigen bloempot kunnen versieren.
📍 Centrum Naaldwijk & winkelcentrum De Tuinen
🕛 Zaterdag 4 april | 12:00 – 16:00 uur
Tips voor kerst
Zin in nog meer leuks? Pak je agenda, want deze kerstactiviteiten in het Westland mag je niet missen!
Kerstmarkt The Vineyard
Een sfeervolle kerstmarkt bij The Vineyard met live muziek, winterse lekkernijen, lokale producten en een vrolijk kinderprogramma.
Extra koopzondag in Naaldwijk
Kom op zondag 21 december naar Naaldwijk voor koopzondag en ontdek de nieuwste wintercollecties bij jouw favoriete winkels!
Kerstmarkt ‘s-Gravenzande
Op 13 en 14 december verandert het centrum van ’s-Gravenzande in een winterse kerstmarkt met meer dan 80 kramen, muziek, schaatsbaan en de Kerstman.
Koopzondag ‘s-Gravenzande
Zondag 21 december is het koopzondag in ’s-Gravenzande: van 12.00 tot 17.00 uur kun je kerstshoppen in een sfeervol centrum.


















